مشاوره رایگان

۲۹ کارشناس حقوقی آنلاین هستند.
۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰

  نوع مشاوره:

  با ارسال اطلاعات بالا، موافقت خود را جهت دریافت تماس و پیامک اعلام می‌کنم.

  تغییرات شرکت

  ثبت تغییرات شرکت

  مواردی که به هنگام ثبت شرکت، در اساسنامه درج می شود قابل تغییر است. یعنی ممکن است مؤسسین شرکت در شرایط و زمانی خاص به دلیلی، تصمیم به انجام تغییراتی در موارد موجود در اساسنامه از قبیل فعالیت، عنوان و نام شرکت و یا تغییراتی در اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل و یا محل شرکت بگیرند. اما نکته ای که وجود دارد این است که این تغییرات شرکت باید در اداره ثبت شرکت‌ها به صورت رسمی و قانونی بررسی و تایید شده و در روزنامه رسمی کشور منتشر گردد. این بدین معنی است که اگر تغییراتی در صورتجلسه انجام و امضا شده باشد، اما در سامانه وارد نشده و در روزنامه رسمی آگهی نشده باشد، مورد قبول بانک ها و سازمان ها و … نخواهد بود.

  برای ثبت تغییرات این چنینی در شرکت، در مرحله اول باید بنا به نوع تغییراتی که می خواهید انجام دهید، جلسات مجمع عمومی عادی، فوق العاده و یا هیئت مدیره را برگزار کنید تا بوسیله آن بتوانید صورتجلسه‌ای کاملا رسمی و قانونی را با امضای همه شرکا، به مراکز ثبتی ارائه کرده و مابقی مراحل را پیگیری نمایید. اداره ثبت شرکت ها نیز در صورت بررسی و تایید صحت صورت جلسه ارسالی و طی مراحل اداری آگهی تغییراتی صادر کرده و به درخواست شما رسیدگی می کند.

  تغییرات شرکت

  انواع تغییرات شرکت‌ها

  ۱. تغییر آدرس
  ۲. الحاق یا تغییر موضوع فعالیت شرکت
  ۳. تغییر نام شرکت
  ۴. انتخاب و تعیین سمت اعضای هیئت مدیره
  ۵. نقل و انتقال سهام
  ۶. افزایش سرمایه از طریق ورود شریک
  ۷. کاهش سرمایه از طریق خروج شریک
  ۸. اصلاح ماده اساسنامه(تمدید اعضایی هیئت مدیره و بازرسی)
  ۹. تغییر روزنامه کثیرالانتشار
  ۱۰. کاهش سرمایه
  ۱۱. افزایش سرمایه
  ۱۲. تصویب ترازنامه مالیاتی و سود و زیان سال مالی
  ۱۳. تأسیس شعبه
  ۱۴. انحلال شرکت

  اگر مؤسسین شرکت قصد تغییرات شرکت  را داشته باشند، بسته به نوع تغییرات، مدارک و مراحل متفاوتی لازم است که برای اطلاع از آن می توانید با مشاوران حقوقی تهران ثبت تماس بگیرید. تهران ثبت با بیش از ۱۰۰ مشاور آموزش دیده و با تجربه می توانند شما را راهنمایی کرده و اطلاعات لازم را در مورد تغییرات شرکت موردنظر شما، در اختیارتان قرار دهند. برای ارتباط با این مشاوران می توانید با شماره ی ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰ تماس حاصل فرمایید و یا به شماره ی واتساپ ما پیام دهید.

  همین حالا تماس بگیرید