مشاوره رایگان

۲۹ کارشناس حقوقی آنلاین هستند.
۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰

  نوع مشاوره:

  با ارسال اطلاعات بالا، موافقت خود را جهت دریافت تماس و پیامک اعلام می‌کنم.

  تغییرات شرکت

  لوگو چیست؟

  علامت تجاری، آرم یا نشان واره، همگی هویت بصری برندی هستند که با عنصر گرافیکی شامل حروف یا تصاویر و رنگ ها تشکیل شده اند به طوری که وجه تمایز کالا و خدمات شما از دیگران می شود. هدف از داشتن یک آرم منحصربفرد، سرعت بخشیدن به ثبت و ماندگاری نشان تجاری شما در ذهن مشتری و مخاطبانتان می باشد با ثبت لوگو از نشان تجاری خود می‌توانید به سادگی محافظت کنید.

  ثبت لوگو

  چرا باید لوگو را ثبت کرد؟

  تصور کنید برای هویت بصری برند خود زمان و هزینه می کنید و با جلسات و همفکری های متعدد، بالاخره یک نماد را برای کسب و کار خود انتخاب می کنید، این نماد اگر اصولی طراحی شده باشد، حتما زیباست و احتمال اینکه دیگران هم بدون صرف هزینه و زمان از این نشان واره استفاده کنند زیاد است، یا اینکه رقیبتان با چسباندن نشان تجاری شما بر روی کالاهای بی کیفیت خود از شهرت شما سوء استفاده کرده و کالاهای خود را بفروشد، در این صورت اگر شما لوگوی خود را ثبت نکرده باشید، قانون از شما حمایت نمی کند همچنین نمی توانید جلوی فعالیت دیگران را با استفاده از نشان تجاری خود بگیرید بنابراین تنها راهی که دارید عوض کردن علامت تجاری یا کار کردن با همین وضعیت است اما اگر نشان تجاری را ثبت کنید کلیه راه های سوء استفاده از علامت تجاری کسب و کارتان را برای رقبا و همکاران مسدود کرده و با خیال راحت به کارتان ادامه می دهید.

  آیا می توان لوگو را بدون ثبت برند، به تنهایی ثبت کرد؟

  گرچه کسب و کارهای حرفه ای لوگو و برند خود را ثبت کرده اند اما هستند کسانیکه مانور اصلی کسب و کارشان صرفا با نماد می باشد و  هزینه زیادی برای طراحی یک لوگوی استاندارد و چشم نواز کرده اند و نمی خواهند کسی از آنها کپی برداری کند، با توجه به قوانین سازمان مالکیت فکری، ثبت علائم تجاری به تنهایی کاملا قابل انجام و بلامانع می باشد و شما می توانید صرفا نشان تجاری بدون عنوان را ثبت کنید و اگر مایل بودید در آینده اسمی به آن اضافه کنید هم مشکلی نیست و به آسانی قابل انجام است.

  انواع روش های ثبت لوگو

  قوانین ثبت لوگو کاملا مانند برند می باشد فقط یک قسمت توصیفی برای لوگو دارد که حتما باید با ذکر شکل رنگ خطوط، لوگو را شرح دهید. همچنین می توانید لوگو را به نام خودتان یا شرکت تان یا ترکیبی از هر دو ثبت کنید. در ضمن لوگو را می توان به نام یک الی چند نفر به شکل درصدی هم ثبت کرد.

  برای مشاوره رایگان ثبت لوگو، می توانید با شماره ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰ ویا کلیک بر روی اینجا، با مشاوران تهران ثبت تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ اقدام نمایید، همچنین می توانید با پر کردن فرم مشاوره ی سریع در هر زمان از شبانه روز، منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

  همین حالا تماس بگیرید