مشاوره رایگان

۲۹ کارشناس حقوقی آنلاین هستند.
۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰

  نوع مشاوره:

  با ارسال اطلاعات بالا، موافقت خود را جهت دریافت تماس و پیامک اعلام می‌کنم.

  تغییرات شرکت

  موسسه چیست؟

  موسسات برای اهداف معینی مانند موسسه زیبایی، موسسات خدماتی، خیریه و … با هدف ارائه فقط خدمات و نه خرید و فروش کالا در ایران قابل ثبت هستند، بنابراین با ثبت موسسه شما نمی توانید فعالیت هایی مانند صادرات، واردات، خرید، فروش و از این قبیل را انجام دهید. همچنین نمی توانید برای دریافت کارت بازرگانی از طریق موسسه اقدام نمایید.

  ثبت موسسه

  انواع موسسه غیر تجاری

  • موسسه غیر تجاری غیر انتفاعی: که هدف آن کسب سود نیست مانند موسسات خیریه، موسسه فرهنگی، موسسه علمی آموزشی، مدارس، دانشگاه ها، موسسات پژوهشی، شهرداری ها، سازمان ها و نهاد های دولتی و …
  • موسسه غیر تجاری انتفاعی: با هدف کسب سود . مانند موسسات فرهنگی هنری، خدمات شهری، موسسات فنی، موسسات حسابرسی، دفتر وکالت، مطب پزشکی و …

  قوانین ثبت موسسه

  موسسات بیشتر برای انجام امور خدماتی، فرهنگی و هنری یا مشاوره استفاده می شوند و برای فعالیت های دیگر اصولا شرکت ثبت می شود. زمان ثبت موسسات همانند مدت زمان شرکت می باشد و مدارک مورد نیاز هم تقریبا مشابه ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد.

  معافیت مالیاتی، با ثبت موسسه

  فقط موسسات خیریه که مجوز رسمی دارند از پرداخت مالیات معاف هستند و سایر موسسات بسته به فعالیت خود باید اقدام به اخذ پلمب دفاتر قانونی و اخذ کد اقتصادی و ثبت اظهارنامه عملکرد سالانه و فصلی می باشند و مطابق مبلغ اعلامی از سوی اداره دارایی، مالیات مشخص شده را باید در همان بازه زمانی مشخص شده پرداخت کنند.

  برای مشاوره رایگان استعلام و ثبت برند، می توانید با شماره ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰ ویا کلیک بر روی اینجا، با مشاوران تهران ثبت تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ اقدام نمایید، همچنین می توانید با پر کردن فرم مشاوره ی سریع در هر زمان از شبانه روز، منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

  همین حالا تماس بگیرید