جواب سوالات پرتکرار مشتریان

تهران ثبت

دریافت فایل PDF خدمات تهران ثبت

سوالات متداول مربوط به ثبت شرکت

درخواست مشاوره رایگان ثبت شرکت

در این نوع شرکت، نیازی نیست که حتما مدیران، سهامدار یا شریک در شرکت باشند در صورتی‌که در شرکت های سهامی خاص حتما باید مدیران عضو و شریک در شرکت باشند.

کاربری ملک و آدرسی که شما برای شرکت خود اعلام می‌کنید توسط اداره ثبت شرکت‎ ها استعلام نمی شود ولی بعد از ثبت شرکت تکالیف قانونی بر عهده شخصیت حقوقی می باشد که برای انجام آن امور آدرس منزل را باید عوض کنید.

اگر شرکت سهامی باشد بعد از انجام امور انحصار وراثت و پرداخت مالیات بر ارث، سهام وی بین وراث تقسیم می‌گردد که وراث می‌توانند در مورد نگهداری یا واگذاری سهام تصمیم گیرند. در هر صورت تصمیمات باید به شکل صورتجلسه ای تنظیم و با امضای هیئت مدیره در سامانه ثبت شرکت‌ها ثبت گردد.

در ایران ۹ نوع شرکت می‌توان ثبت کرد که با توجه به نوع فعالیت شرکت های مسئولیت محدود برای شرکت‌های خانوادگی گزینه بهتری هستند، از طرفی برای اعتبار بهتر می توان شرکت سهامی خاص نیز ثبت کرد این ۲ نوع بیشترین درخواست ثبت را در ایران دارند اما شرکت‌های صرافی به شکل شرکت تضامنی ثبت می‌شوند و انواع دیگر شامل سهامی عام، تعاونی، نسبی، مختلط سهامی، مختلط غیر سهامی کمتر ثبت می‌شوند.

با ثبت شرکت شما مشمول مالیات نمی‌شوید بلکه هر فعالیتی که با این شخصیت حقوقی انجام خواهید داد شامل مالیات می‌گردد.

در حال حاضر طبق قوانین ایران اسم شرکت حداقل باید ۳ سیلاب باشد. اسامی شرکت‌ها هم بالای ۳ کلمه می‌باشد.

بله از سال ۱۴۰۰ امکان تبدیل انواع شرکت وجود دارد.

محتوای شما اینجا قرار می گیرد

طبق قوانین موجود اگر زیر ۱۸ سال یا همان سن قانونی باشید به عنوان سهامدار می‌توانید عضو شرکت باشید اما برای سمت‌های هیئت مدیره باید بیشتر از سن قانونی باشید.

برای ثبت انواع شرکت سرمایه اولیه ۱۰۰ هزارتومان می‌باشد که در شرکت‌های با مسئولیت محدود این سرمایه اظهاری و در شرکت‌های سهامی خاص حداقل ۳۵% آن باید در حسابی در بانک واریز گردد.

بسته به اینکه چه نوع شرکتی ثبت می‌کنید مدارک آن هم متفاوت است با کلیک در اینجا لیست کامل قابل مشاهده می‌باشد.

تایید نام شرکت ۲۴ الی ۴۸ ساعت و ثبت شرکت ۱۰ الی ۱۴ روز کاری.

سولات متداول مربوط به ثبت نام و علامت تجاری

درخواست مشاوره رایگان ثبت برند

وجه تمایز شما از سایر رقبا فقط با برند می باشد و برای جلوگیری از هر گونه سوء استفاده و دریافت حمایت های قانونی و اعتبارات لازم باید برند کسب و کار را ثبت نمود.

در حال حاضر ثبت برند مواد غذایی، آرایشی بهداشتی اجباری می باشد ولی ثبت برند برای کسب اعتبار جهت رونق  و هم از جهت دریافت وام و هم از جهت جلب اعتماد مشتری، مشتاقان بسیاری دارد.

با ثبت اسم محصول یا خدمات خود، از حمایت های حقوقی و قانونی برخوردار می‌گردید، همچنین می توانید حق امتیاز برند خود را کاملا واگذار یا فرانچایز نمایید ضمن اینکه اگر کسی با این نام بخواهد کار کند به سادگی قابل پیگیری و حتی در مواردی می‌توانید غرامت نیز دریافت نمایید.

لوگو یا نشان تجاری یا علامت تجاری شامل یک سری حروف و نمادها یا خطوط می باشد که به سادگی قابل ثبت می باشد.

برند همان اسم یا نام خدمات یا محصولات شما می باشد اما لوگو شامل شکل و خطوط و رنگ می باشد. این ۲ با هم فرق دارند و شما می توانید لوگو را به تنهایی بدون برند ثبت کنید، همچنین می توانید همزمان لوگو را با برند نیز ثبت کرد.

خیر، مدت اعتبار نام و علامت تجاری ۱۰ ساله می باشد و ۶ ماه قبل از پایان اتمام با درخواست صاحب برند مجدد اعتبار ۱۰ ساله اخذ می گردد.

کلمه، عبارت، حرف یا حروف، عدد، تصویر، شکل، رنگ، عکس، خطوط یا ترکیبی از اینها قابل ثبت می باشد.

وجه تمایز شما از سایر رقبا فقط با برند می باشد و برای جلوگیری از هر گونه سوء استفاده و دریافت حمایت های قانونی و اعتبارات لازم باید برند کسب و کار را ثبت نمود.

آخرین اخبار ثبتی

چرا به تهران ثبت اعتماد کنم؟

چون برندهای بزرگ ایران امور ثبتی شونو به تهران ثبت واگذار کردن…

برندهای بزرگ چجوری به تهران ثبت اعتماد کردن؟ با پیشنهاد دوستان، همکاران، مشتریان و …  که امور ثبتی‌شونو قبلا به تهران ثبت سپرده بودن و از کیفیت بی‌نظیر خدمات ثبتی راضی بودند. بیش از ۷۰%  مشتری‌های تهران ثبت، پیشنهاد کسانی بوده که در گذشته،حداقل یکبار از خدمات ما استفاده کرده‌اند.

کافیه یکبار تجربه استفاده از خدمات تهران ثبت را داشته باشید تا شما هم تهران ثبت را به دیگران پیشنهاد دهید.

درخواست مشاوره رایگان
همه مشتریان تهران ثبت

مشاوره آنلاین فوری

۵۰+ مشاور تهران ثبت منتظر راهنمایی به شما هستند.


    لطفا عدد نهایی را در کادر زیر درج نمایید.

    اپلیکیشن مدیریت امور ثبتی

    سال ۹۳ اولین اپلیکیشن ثبتی ایران به نام مدیریت امور ثبتی تهران ثبت، با هدف اطلاع رسانی و تسهیل امور ثبتی راه اندازی شد که با استقبال بسیار خوب کاربران از تمام نقاط ایران مواجه شد.

    App Store Badge
    Google Play Badge