راهنمای انتخاب نام شرکت

ضرورت، قوانین، آخرین بخشنامه‌ها، مطابق با آخرین قوانین سال ۱۴۰۱

زمان مورد نیاز

۲ روز کاری جهت تایید نام

آگهی رسمی

۱۵ روز کاری چاپ در روزنامه رسمی

مدارک ثبت شرکت

کپی کارت ملی و شناسنامه

اساسنامه

یا شرکتنامه با امضای اعضای هیئت مدیره

نوع ثبت

بدون نیاز به حضور فیزیکی

کاملا آنلاین

قراداد و پرداخت و تحویل مدارک ثبتی

پیگیری پرونده

هر لحظه از شبانه روز

روش‌ پیگیری

پیامک شماره قرارداد به ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰

مشاوره رایگان تلفنی

یکی از موقعیت هایی که ممکن است با آن روبرو شده یا در آینده روبه رو شوید، زمانی است که بخواهید شرکت خود را با نام انتخابی خود به ثبت برسانید. در این مقاله با ما همراه باشید تا نکات لازم برای انتخاب نام شرکت را برای شما شرح دهیم.

عنوان های مقاله:

۱. ضرورت انتخاب نام برای شرکت
۲. نامگذاری انواع شرکت های تجاری
۳. مواردی که رعایت آن ها در انتخاب نام برای انواع شرکت ها مشترک است
۴. قوانین انتخاب نام برای انواع قالب های ثبتی شرکت ها

همه ی انسان ها در طول زندگی خود با موقعیت هایی روبرو می شوند که باید نامی را انتخاب و یا پیشنهاد بدهند. شما نیز قطعا برایتان پیش آمده که بخواهید برای یک کودک تازه متولد شده، یک شعر یا کتابی که نوشته اید، مغازه یا فروشگاهی که به تازگی افتتاح کرده اید و یا سایتتان نامی مناسب انتخاب کنید. یکی دیگر از موقعیت هایی که ممکن است با آن روبرو شده یا در آینده روبه رو شوید زمانی است که بخواهید شرکت خود را با نام انتخابی خود به ثبت برسانید. در این مقاله با ما همراه باشید تا نکات لازم برای انتخاب یک نام مناسب برای شرکت را برای شما شرح دهیم.

اگر زمان برای شما مهم است، فرم زیر را کامل فرمایید تا ۵۰+ کارشناس متخصص ثبت شرکت تهران ثبت در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنمایی‌تان کنند.  لطفا عدد نهایی را در کادر زیر درج نمایید.

  چه نامی برای کسب و کارم مناسبه

  ضرورت انتخاب نام برای شرکت

  در مقاله ی ثبت شرکت گفته شد زمانی که بخواهیم کسب و کار خود را قانونی کنیم باید اقدام به ثبت آن در قالب یک شرکت نماییم و همچنین عنوان شد که یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحل ثبت شرکت انتخاب یک نام مناسب برای شرکت است. نام شرکت می تواند تأثیر چشمگیری روی اشخاص و ارتباط آن ها با شرکت به عنوان مشتری داشته باشد. قطعا یک نام خوب، ذهن مخاطب را درگیر کرده و ماندگارتر خواهد بود.
  اما قبل از اینکه برای انتخاب نام شرکت وقت و انرژی گذاشته و نتیجه گیری کنیم بهتر است بدانیم که مانند بسیاری از اموری که در طول زندگی با آن ها مواجه شده ایم، این مورد هم قوانین و مقرراتی دارد که باید بر طبق آن ها اقدام به انتخاب نام موردنظر خود کنیم تا از رد شدن آن توسط سازمان امور ثبت شرکت ها جلوگیری کنیم.

  نامگذاری انواع شرکت ها ی تجاری

  شرکت های تجاری در ایران به ۷ دسته تقسیم میشود که شامل شرکت های با مسئولیت محدود، شرکت های سهامی خاص و عام، شرکت نسبی، شرکت تضامنی، مختلط سهامی، مختلط غیرسهامی و شرکت های تعاونی است. نامگذاری هر یک از این شرکت ها، علاوه بر قوانینی که برای همه ی آن ها مشترک است، قوانین خاص خود را نیز دارند که می بایست آن ها را در نظر گرفت.

  مواردی که رعایت آن ها در انتخاب نام برای انواع شرکت ها مشترک است

  نام شرکت باید حتما دارای ریشه ی فارسی و معنی دار باشد. یعنی معنی آن در لغت نامه های معتبر فارسی مثل دهخدا، عمید و معین موجود باشد.(البته باید به این نکته توجه داشت که نام هایی مانند رویال، پرشین و … در فرهنگ دهخدا دارای معنی هستند اما هرگز ثبت نخواهند شد.)
  فاقد تشابه با شرکت های ثبت شده ی قبلی باشد و همچنین نمی توان به اسامی شرکت های ثبت شده واژه ای به عنوان پیشوند یا پسوند اضافه کرد.
  از اسامی شهرها و القاب و اسامی اشخاص مشهور نمی توان استفاده کرد.
  در صورت استفاده از نام محل یا شهر در نام شرکت، باید حتما شرکت موردنظر، در همان حوزه ی ثبتی به ثبت رسیده باشد.
  از نام های دولتی و متعلق به حاکمیت نباید استفاده کرد..
  نام انتخابی باید متعارف بوده و با اهداف جمهوری اسلامی مغایرت نداشته باشد.
  نمی توان از اسامی که مخالف قانون یا نظم عمومی و شئونات اسلامی و اخلاق حسنه باشد استفاده نمود.
  نام انتخابی می بایست سه سیلابی بوده و شامل حداقل یکی از اسامی خاص باشد.

  چرا ثبت شرکت کنم

  در گذشته امکان نامگذاری شرکت ها به صورت تک سیلابی یا دو سیلابی وجود داشت. اما به علت تعدد شرکت ها در چند سال اخیر، برای عدم تشابه نام شرکت، ناچاراً باید از اسامی سه سیلابه استفاده نمود.

  مشاوره در تهران ثبت همیشه رایگان است.

  ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰

  قوانین انتخاب نام برای انواع قالب های ثبتی شرکت ها

  نام شرکت شما تایید شد

  در این مقاله سعی شد کلیه موارد مورد نیاز برای انتخاب نام شرکت را به شما ارائه بدیم تا بعد از انتخاب نام مناسب اقدام به ثبت کسب و کار خود کنید. در صورتیکه نام شرکت خاصی را انتخاب نکرده‌اید کافیست تا با شماره ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰ تماس گرفته یا از تجربه مشاوران برتر تهران ثبت برای دریافت لیست پیشنهادی نام‌های زیبا جهت ثبت شرکت استفاده فرمایید. ۵۰+ مشاور حرفه‌ای تهران ثبت آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان از طریق واتساپ یا تلگرام هستند. برای رزرو مشاوره ۱۰۰% رایگان کلیک کنید.

  اگر زمان برای شما مهم است، فرم زیر را کامل فرمایید تا ۵۰+ کارشناس متخصص ثبت شرکت تهران ثبت در اسرع وقت با شما تماس گرفته و راهنمایی‌تان کنند.   لطفا عدد نهایی را در کادر زیر درج نمایید.

   تهران ثبت مورد اعتماد برندهای حرفه‌ای ایران

   ۵۰+ کارشناس حقوقی آماده مشاوره رایگان به شما هستند.

   همین حالا با تهران ثبت تماس بگیرید تا کلیه امور ثبتی‌تان را در سریعترین زمان، با کیفیت بی‌نظیر برایتان انجام دهیم.

   رزرو مشاوره رایگان